S 400’lerin 12 Temmuz’da gelmesi tesadüf olamaz!.. Sesli Makale

Share
Embed
 • Published on Jul 15, 2019
 • "S-400’lerin tesliminin, daha doğrusu Türkiye’ye 12 Temmuz sabahı gönderilmeye başlanmalarının aslında çok derin ve sembolik bir mânâsı vardır"
  Daha fazlası için www.seslimakale.com.tr
  yazıyı okumak için tıklayınız :
  www.haberturk.com/yazarlar/murat-bardakci/2503980-s-400lerin-12-temmuzda-gelmesi-tesaduf-olamaz-amerika-ile-ilk-yardim-anlasmasini-da-bir-12-temmuz-gunu-imzalamistik

Comments • 45

 • Lion Lion
  Lion Lion 2 months ago

  Yanlışım varsa düzeltin ama CeHaPeKeKe s_400 ler gelir gelmez ağız değiştirdi. Hatta o kadar ileri gitti ki 15 temmuz tiyatro değil tamamen gercekti dedi. Bu işin içinde iş var. Bu hayra alamet değil. Orospu çocukları gene ne planlıyorlar bakalım.

 • OKİ OKİ
  OKİ OKİ 2 months ago

  S400 leri kurun ve çalışır vaziyete getirin öyle konuşun!!!!

 • Omer Çeri
  Omer Çeri 2 months ago

  Eeeeeee ne olcak şimdi, İncirk'i hangi derin ve sembolik anlamlı tarihte Rus'lara tahsis edeceğimizi de yazsaydınız.

 • Handan Uluhan
  Handan Uluhan 2 months ago

  Aç kalsamda devletimden vazgeçmeyeceğim yeterki devletim ölümüne yol alsın

 • Durmus Ali Sahin
  Durmus Ali Sahin 2 months ago

  Erdogan olmasaydi yahu turkiye varmiydi dusunun feto ulkeyi peskes cekedekdi yabancilara

 • Ahmet Bal
  Ahmet Bal 2 months ago

  Cakala bak sen aklinca iki yaziyo

 • Askan Once
  Askan Once 2 months ago

  Allah batıya artık düşündürtemiyor algılatmıyor bu yüzden onlar doğru yaptıklarını sanıyorlarken aslında kendi felaketlerini hazırlıyorlar haberleri yok insanlar liderler ölümlüdür Allah ölümsüz ve bakidir O ne güzel tuzak kurandır.Batıl yok olmaya mahkumdur.

 • Ekmeksiz Götür
  Ekmeksiz Götür 2 months ago

  Adam gazete kendisinden yazı beklediği için baştan savma google'a tarihte 12 temmuz yazmış zorla bunu bulmuş. Zorlamaya gerek yok sadece tesadüf. Ona bakılırsa 15 Temmuz'da gönderilmesi daha büyük mesaj olurdu. Bu adam da çöp.

 • Metin Paçarız
  Metin Paçarız 2 months ago +27

  S 400 lerin gelişini başarı olarak görüyorsunuz ama bu başarının mimarının adını anmıyorsunuz. Cumhurbaşkanımız olmasaydı bu işi başaracak bir siyasetçi tanıdınız mı hayatınız boyunca?

 • cr7 ronaldo
  cr7 ronaldo 2 months ago +17

  Bölüsürsek tok oluruz,
  bölünürsek yok oluruz."
  YUNUS EMRE

 • Hakan Karabaş
  Hakan Karabaş 2 months ago

  Bardakçı iktidar yalakaliginin sebebi ne acaba çok merak ettim ..

  • Halil Kurban
   Halil Kurban 2 months ago

   Hakan Karabaş ananın amı o.ç

  • Hakan Karabaş
   Hakan Karabaş 2 months ago

   @Nofel Kaya
   Dış güçler de hakli abi ,bu kadarda ilimde bilimde gelişme olmazki uçak fab..otomobil fab..demokrasi ,insan hakları, eğitim, insan kızamıyor be Dış güçlerede..

  • Nofel Kaya
   Nofel Kaya 2 months ago

   Bence yalakalı ğı bırakalım ďışa güçlere kaşı bur olalım sağ acısı solcusu kim olursa olsun hep BIR olursak bu cennet vatanımızı kimse yıkamaz karamdeşim iktidarlar değişir ama vatan değişmez vesselam

 • Basat Turk
  Basat Turk 2 months ago +5

  Turkiye ABD ye 12 temmuz tarihiyle muazzam bir mesaj Verdi. Bu noktada ABD nin yapmasi gereken kendilerini bir muhasebe etmektir.

 • Ataman Arpad
  Ataman Arpad 2 months ago +7

  Bardakçı üzülmüş garp aşırı saldırganlığı, aşırı kibiri ve aşırı fanatizmiyle Türkiye'yi Rusya'ya kaptırdı diye.. Oysa garp çöktü. Garbın çökeceğini sananlar derin bir uykuda. Dünyanın % 20'si garp. Gözünü aç bre ahmak! % 80'i varken % 20 çok mu önemli? Ne Avrupalı, ne de Asyalıyız. Bunu da idrakten uzaksın. Adamlar sen sünepe bir şekilde "ben de Avrupalıyım" dedikçe suratına tükürmediler mi? O tükürükler içerisinde boğulmana az kaldı. Çuval geçirdi. Savaş gemini batırdı. Generalinin helikopterini düşürdü. Casusuluk şebekelerini iç içe kurdu. O kadar çok casusluk ağı kurdu ki, hepsi birbirine paralel.. Vatanseverleri Sinoplu Diyojen gibi fenerle aramaya başladık. Avrasyalıyız. Küçük Avrupa'ya sığmayacak kadar büyük, Asya ile yetinemeyecek kadar muhteşemiz. Tarihimizi atalarımız böyle yazmış. Allah'ın takdiri bu! Bir asırlık kahve molası bitti. Uyanın ey tarihçi müsveddeleri! Uyanın ey siyasetçi bozuntuları! Uyanın ey akademisyen paçavraları! Diplomasiyi her derde derman sanan ahmak cahiller sürüsü! Dişini göster ki, tek dişi kalmış canavarın o tek dişini görebilesin. Miskinlik bitti. Korkaklık bitti.Zaman eylem zamanı. Düşman korkak. Düşman zayıf. Düşman küstah. Düşman kibirli. Düşmanın beyni dumura uğramış. Zaman bu zamandır. Var olmak veya yok olmak zamanıdır. Kader bize diyor ki; "var olacaksan çok daha güçlü bir şekilde var olacaksın, ya da yok olacaksın". Gerisi laf-ı güzafdır. Yani boş lakırdı...

  • Kayı Boyu
   Kayı Boyu 2 months ago

   Yüreğine, imanına bereket kardeşim.Rabbim Senin gibi ferasetli kardeşlerimizin sayısını çoğaltsın.
   Esselamün aleyküm. .

 • Fatih Sultan
  Fatih Sultan 2 months ago

  murat bey sizi severim ve dinlerim ama 12 temmuz tesadüf olsa ne olur olmasa ne olur bence gereksiz bir konuyu kaleme almışsınız

  • dukta KARAEVLİ
   dukta KARAEVLİ 2 months ago +1

   @Fatih Sultan Hayır değil..S400 ün alımı tek başına bir şey ifade etmiyor.. O bir ayağa kakışın tescilidir. Önemli olan ; tüm açık hırlamalara, tehditlere rağmen ve yaşanmış bir gerçek olan 15 Temmuz hadisesinin hemen ardından bunları alıp suikast tarihinin yıl dönümüne denk getirip :
   '' - ŞİMDİ BEN KONUŞACAĞIM '' demek...
   .... Sayın kardeşim Olaylara böyle bakıver, derim....

  • Fatih Sultan
   Fatih Sultan 2 months ago

   ALLAH aşkına mübarekler kimler ne cevaplar yazmışlar.12 temmuzdaki teslimatlar 11 temmuz veya 13 temmuzda yapılsaydı öneminimi kaybedecekti.önemli olan s400 leri almamız değilmi?

  • dukta KARAEVLİ
   dukta KARAEVLİ 2 months ago +2

   @Fatih Sultan Bu sadece bir teslimat değil. Bu teslimat bir direniş ve huruc harekatı. Bu teslimat Türk Devletinin ''- Başaşarılamaz '' olanı başarmasıdır. Kişilerle alakası yok. Devlet olmakla alakası var.!! Tarihi yazanın , bu övülmüş Türk Milleti olduğu gerçeği ile alakası var.. !!

  • Fatih Sultan
   Fatih Sultan 2 months ago +3

   @Yusuf Yiğit bende size katılıyorum devlet siyasetinde bunlar çok önemlidir ama bu sadece teslimat mesela fırat kalkanı veya zeytin dalı gibi bir operasyon sanki daha daha anlam taşır gibi geliyor bana kıyaslama yaparsak neyse ülkemize hayırlı olsun diyelim.ALLAH a emanet olunuz

  • Yusuf Yiğit
   Yusuf Yiğit 2 months ago +3

   Devletler yada dış siyaset için bazı imalar çok şey anlatır bazen hiç bir şey söylemeden çok şey anlatır bur da öylemi bilemiyorum ama eğer bir kasıt varsa tarihte planlanmış bir şeyse çok anlam ifade eder selametle

 • Ali Grosa
  Ali Grosa 2 months ago +27

  Artık ne ABD, ne Rusya, ne Almanya ne Fransa'dan silah almalıyız, artık savunma ve atak sanayimizi %100 yerli ve milli yapmalıyız.
  Bunun için içerdeki enerjimizi ve varlıklarımızı iç çekişmelere harcamamalıyız.
  Bilimde ve eğitimde son sürat ilerlemeliyiz en son ve gelişmiş teknolojileri tasarlayıp üretmeli ve pazarlamalıyız, aksi halde bu yüzyolda kaybeden ve sömürülen taraf hep biz olacağız...

  • Pita Pita
   Pita Pita 2 months ago +1

   Aynı sözleri Cumhurbaşkanımız da söylüyor ve icraatları da çok fazla. Savunma sanayii için çok sayıda üretim yapıldı. Eminim ki rahat bıraksalardı, uzaya da çıkardık.

  • Oguzhan Yapak
   Oguzhan Yapak 2 months ago +3

   Hocam cok dogru söylüyorsun yalniz cok kolay 15-20yilda olucak bisey degil maalesef. Sabretmemiz lazim. Hedefimize kitlenmemiz lazım çok daha fazla çalışmamız lazım. Bidaki s500e ortak oluruz daha sonraki sistemide inşallah tek basimiza biz cikartiriz.

 • dukta KARAEVLİ
  dukta KARAEVLİ 2 months ago +37

  Bu teslimat tarihi sadece Rus tarafının kararı olmasa gerek.. Teslimatın 15 Temmuz arefesine denk getirmek ve darbenin merkez üssü olan '' Mürted'' e indirmek ... İşte Türk Devlet Aklı buram buram burada reyhalanıyor... Binlerce senedir Devlet Kuran ve Yıkan , tarih yazan Türk Devlet Aklı...
  ALLAH' ın kendilerinden hoşnut olduğu övülmüş Türk kavmi Yedi düvelin tüm böğürtülerine, tehditlerine, havlamalarına rağmen yeniden TARİH YAZIYOOR TARİİİH..

  • Enes Avcı
   Enes Avcı 2 months ago

   Abi millet karnını zor doyuruyor ben bir markette çalışıyorum bütün müşteriler şikayetçi fiyatlardan bu sene asgari ücrete 400 lira zam geldi fakat alım gücü ne kadar geriledi bunların halledilmesi gerekir önce 85 milyon vatandaşın 80 milyonu patetes soğan konuşuyor 6 milyon işsiz var bu kadar çalışacak adam günlük sadece 1 dolarlık iş yapsa günde +6 milyon dolar gelir elde eder ülke hiç kimse seninle gurur duymayacak boşa kendini kandırma bende isterim ki benden sonra gelenler benle gurur duysun bende Fatih gibi Yavuz Sultan gibi Alparslan gibi düşmanları hak ile yeksan edeyim ama karnı aç millet başka iş düşünmez boş yere de gurur bekleme.

  • dukta KARAEVLİ
   dukta KARAEVLİ 2 months ago +1

   @Enes Avcı Evet çok haklısın. Sana tüm kalbimle katılıyorum. Lakin yıllardır dışlanan, sürekli aldatılmaya çalışılan vs. bir Türkiye' den , kollarını bir makas gibi açarak "DURUN "
   diyen bir Türkiye' ye evrilmeden bahsediyoruz. İçerden ve dışarıdan tüm baskı ve engellemelere rağmen.Gelecek nesillerimiz bu günleri hayırla yad edeceklerdir. Bu günleri yaşayan bizlerin birazcık övünmesi ve geleceğe güvenle bakabilmesi adına önemli sanırım. Bu günlerde yaşananlar gelecek 100 yılı belirleyecek.

  • Enes Avcı
   Enes Avcı 2 months ago

   Abi altı üstü silah aldık bu Türkiye de yapılmadı hani abrtmasak mı

  • Fatmafadime Yıldırım
   Fatmafadime Yıldırım 2 months ago +2

   AMIIIN RABBIM DEVLETIMIZI VAR EYLESIN TARIH YAZMAYA DEVAM

  • Havva Çırak
   Havva Çırak 2 months ago +6

   dukta KARAEVLİ :: YORUMU YAZAN İSMAİL ÇIRAK, MAŞAALLAH BAREKALLAH AHSENİL HALIKIN. ALLAHU TEALA CELLE CELALİ HU MİLLETİ -
   MİZE, DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN, EBEDEN VE DAİMA MANSUR, MUZAFFER ETSİN, İNŞAALLAH, AAAMİİİİİNNN.

 • Bay rak
  Bay rak 2 months ago +40

  Birlik olmak zamanı, Allah bu tek ve ümmetin umudu vatanımızı iç ve dış hain ve düşmanlardan korusun, Amin.

 • HadiMali
  HadiMali 2 months ago +20

  Yüzümüzü ne doğuya ne batıya dönmeliyiz. Osmanlı gibi ortacı olmalıyız. Bize dönecek kadar güçlü olmalıyız.

 • Mustafa Karasoy
  Mustafa Karasoy 2 months ago +5

  Yahu bardakçı değilmiki sen bağımsız güçlü bir ülke değilsin azaman ilmi siyaset yapmak zorundasın 90 yıl batının ardından koşduk sonuç ortada ne avrupa Ne amerika bize hayat hakkı tanımadı terörüme verdiği silahı bize parayla vermiyor bizde tek biryere bağlı kalmadan olması gerekeni yaparız vesselam

 • Aydin Yildiz
  Aydin Yildiz 2 months ago

  AQ deveogludeveleri. .ulke yuzyildir sionist sabetaist greco makedon bizans truva ingiliz amerikan Konsorsiyumla yonetildigini ..ayakciiliginida parti Pirti.. fetosiyan hortlagi. . PKK..ve gaspci ekolle yonetiliyor oylemi bardakciyan lol

  • Aydin Yildiz
   Aydin Yildiz 2 months ago

   @UCd1I5zl4IjTXWo0s305Xo7g ulke nin yuzyildir..aktuel System ile bu nivo mod Profil aurasi ile yuzyil geri kaldigini gercegini .hangi cumle envanteri kavram Jargon u terminoloji Literatur Dil ile anlatilirsa anlatilsin degistirmeyecektir..oylemi lol

  • dukta KARAEVLİ
   dukta KARAEVLİ 2 months ago

   @Aydin Yildiz Bak ne kadar doğru söyledin. ''- Yumurtlamaz '' dedin.. İşte bende onu söylüyorum.. Yumurtlamaya çalışmak iyi değil....
   1.) Türk' ün evlatları yüz yıldır cephelerde değiller.!! Onlar binlerce yıldır cephedeler.. Binlerce yıldır tarihi Onlar yazar..!!
   2.) Türk' ün evlatları ölmezler. '' Onlar diridirler. Ancak siz bilmezsiniz .!! '' Onlar şu dünya tarihinin en şerefli Şehitlik makamındadırlar.!!!
   3.) Ortada Kaymak , börek yok... '' Ayağı kaymak '' var.. Gayya kuyusuna kaymak var..
   4.) Sen onların rahat olduğuna bakıp hayıflanma, bu dünyanın öteside var. Hesap verme günü , Mizan günü var. Sen kendi yaptıklarının hesabını tut.
   5.) Tutuğun hesabın sonunda kalbin ve ruhun mutmain ise artık esas Ballı böreği yiyen sensindir. En rahat olanda yine sensindir.
   6.) Şehitlerimizin Aziz Ruhlarını incitmemek , Onların bize teslim ettiği Bayrağı yere düşürmemektir esas olan.
   Aramızda çok hain var. Bu doğru.. Peki bu kadar hain, yiyici, hırsız aramızdayken Bayrağı yere mi bırakalım.?? Ne yapmamız lazım..???
   Kulluk vazifemizi unutmadan yola devam etmemiz lazım vesselam.. Fazla uzatmamın bir manasının olduğunu düşünmüyorum .. Sen akıllı bir insan olarak , zaten hepsini ve daha fazlasını zaten anladın..

  • Aydin Yildiz
   Aydin Yildiz 2 months ago

   @Bekir Taşdelen robot kafali sanami danisacam ne yapip yapmayacagimi gdo lu radyasyon fossili got oglu got lolovicofskiyevic

  • Aydin Yildiz
   Aydin Yildiz 2 months ago

   @dukta KARAEVLİ logo profildeki anka kusu dur. Yumurtlamaz. Tavuk degildir. .kriter. yuzyildir cephelerde olen savasan Turk cocuklari. Kaymagi boregi kim rahat rahat goturuyor ona bakarim. .loli

  • dukta KARAEVLİ
   dukta KARAEVLİ 2 months ago

   Sanırım sen önce kafanı bir toparlamalısın... Bir şeyler yumurtlamak istiyorsun lakin sadece gürültü çıkarıyorsun. Kuru gürültü.. Konuyu etraflıca bir öğrenmende fayda var.
   Ayrıca tanıtım resmindeki ne idüğü belirsiz şeyide değiştirmeni tavsiye ederim. Müslümanların böyle tasvirlerle işi olmaz.
   Unutma; Nasihat, akıllı olanların kullandığı bir bilgi aktarımıdır..

 • Kadir Dalmis
  Kadir Dalmis 2 months ago +1

  Bu yazı iki uçludur ! Bravo derken ? Teslim olduk Russa demeye getiriyor ! Vay Tilki !